Módní barvy pro zimu a podzim 2010 as zimu 2011

Zatímco v přírodě se rok co rok neustále opakují krásné barvy podzimu, tak ve světě módy to tak úplně neplatí. Každý rok totiž za módní platí nějaké jiné barvy. Problém může nastat podle čeho se vlastně orientovat, abyste byla vždy v kurzu. S tímto problémem dokáže pomoci CIFF neboli plným názvem Copenhagen International Fashion Fair, což je jeden z nejdůležitějších evropských módních veletrhů, který se už téměř tradičně koná v Bella Center v dánské Kodani.

Na veletrhu jsou každoročně představeny čtyři skupiny módních barev, které zpestří váš podzimní a zimní šatník 2010/11. Až se tedy vydáte příště na nákupy nebo až budete plánovat, co pod stromeček, tak určitě neopomeňte následující barvy.

První paleta barev je velmi inspirována baletním oblečením, které je známé pro své jemné tóny odstínů kůže. Často má ale také světle korálovou barvu až krémovou v detailech si libuje na kontrastech černé a bílé. Látky tohoto stylu jsou lehké, hebké a samozřejmě hlavně jemné.

Druhým velmi zajímavým stylem letošní zimy je tzv. Industirální styl. V něm domynuje například všudypřítomná zelená barva, která bývá dotvářena dvěma dalšími výraznými industriálními barvami: cementovou šedou a cementovou růžovou. Častými materiály jsou vlna, tvídový flanel ale také sportovní látky, jako je bavlna či textilie kašírovaná pěnou.

Třetí velmi významnou skupinou, která bude letos v zimě šik je retro anglický styl, který sází na tlumené tóny, jako je světlé hnědá barva, zeleno-modrá, tmavošedá či výrazná tmavě červená. Materiály jsou velmi luxusní a pro tento styl je také charakteristické přebírání mužských prvků jako jsou například saka do dámské módy.

Posledním čtvrtým stylem do naší mozaiky z Kodaňského veletrhu je „Temná poezie„, ve které nesmí chybět paleta barev obsahující temně černou, břidlicově šedou, inkoustově modrou a sytou purpurovou. Tedy tmavé a většinou hodně výrazné barvy. Časté u tohoto stylu jsou doplňky kovových (metalových barev) nebo výrazné detaily třeba v make-upu.

Letošní Kodaňský veletrh CIFF přinesl opravdu spoustu výrazné a inspirativní módy a je jen na vás, který z těchto krásných stylů pro letošek zvolíte.

 

Komentáře i trackbacky jsou uzavřeny.

Komentáře jsou uzavřeny.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat